لندینگ پیج (landing page) یا صفحات فرود چیست؟

جستجو

در بازاریابی دیجیتال، صفحه فرود یک صفحه وب مستقل است که به طور خاص برای یک کمپین بازاریابی یا تبلیغات ایجاد شده است. جایی است که بازدیدکننده پس از کلیک بر روی پیوندی در یک ایمیل، یا تبلیغاتی از گوگل، بینگ، یوتیوب، فیس بوک، اینستاگرام، توییتر یا مکان‌های مشابه در وب «فرود می‌آید»

برخلاف صفحات وب که معمولاً اهداف زیادی دارند و کاوش را تشویق می کنند، لندینگ پیج ها با تمرکز روی هدفی واحد طراحی می شوند که به عنوان فراخوان برای اقدام یا به اختصار CTA شناخته می شود. همین تمرکز است که صفحات فرود را به بهترین گزینه برای افزایش نرخ تبدیل کمپین های بازاریابی شما و کاهش هزینه  فروش تبدیل  می کند.

در اینجا لندینگ پیج ها ممکن است در قیف بازاریابی شما قرار بگیرند.
صفحه فرود پس از کلیک بر روی پیوندی در یک آگهی، ایمیل یا هرجای دیگری در وب وجود دارد. این جایی است که تبدیل (مانند خرید، ثبت نام یا تایید) انجام می شود.

 

تفاوت کلیدی بین صفحه اصلی و صفحه فرود چیست؟

(یاچرا landing pages در تبدیل بسیار خوب هستند)

در زیر ما یک صفحه اصلی و یک صفحه فرود داریم که در کنار هم قرار گرفته اند. ببینید چگونه صفحه اصلی تعداد زیادی لینک دارد و لندینگ پیج فقط یک پیوند دارد؟ این کاملاً عادی است.در حالی که صفحه اصلی دارای ده ها حاشیه بالقوه است .صفحه فرود فوق العاده متمرکز است. داشتن لینک‌های کمتردر landing pages، تبدیل‌ها را افزایش می‌دهد، زیرا کلیک‌های وسوسه‌انگیز کمتری وجود دارد که بازدیدکنندگان را از تماس برای اقدام دور می‌کند. به همین دلیل است که بازاریابان متخصص همیشه از یک صفحه فرود اختصاصی به عنوان مقصد ترافیک خود استفاده می کنند.

 مطمئناً، صفحه اصلی شگفت انگیزبه نظر می رسد زیرا نام تجاری را نشان می دهد، به افراد امکان می دهد طیف وسیعی از محصولات را کشف کنند، و اطلاعات بیشتری در مورد شرکت و ارزش های آن ارائه می دهد. از اینجا، یک بازدیدکننده می‌تواند به هر جایی برود – برای یک شغل درخواست دهد، برخی از بیانیه‌های مطبوعاتی را بخواند، شرایط خدمات را مرور کند، در تابلوهای انجمن پست کند و غیره.اما آنها لزوماً خریدی انجام نمی دهند.

 صفحه فرود برای این مشتری هدف کاملاً متفاوتی دارد. همراه با تبلیغات فوق العاده شیک که یک پیشنهاد واحد را تبلیغ می کنند و به سختی در تلاش است تا این بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کند. تبدیل ترافیکی که برند از قبل دریافت کرده است، کار بهتری انجام می دهد. این قدرت صفحات فرود است!

 

سئووب7 - seoweb7

چرا برای افزایش ترافیک پولی نمی پردازیم؟

اجرای تبلیغات یا کمپین های ایمیلی پرهزینه است و بهینه سازی موتورهای جستجو می تواند بسیار زمان بر باشد. با استفاده از صفحات فرود، تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان فعلی خود را تبدیل میکنید و منابع بسیار مهم (پول و زمان) را بهتر مدیریت میکنید.

انواع landing pages (صفحات فرود)

بسته به ویژگی‌های کسب‌ وکار، صفحات فرود متفاوت هستند اما درواقع دو لندینگ پیج اصلی وجود دارد (که با اهداف آنها تعریف می‌شوند)

صفحات فرود نسل اصلی: این صفحات “سرنخ اصلی” یا “تصرف سرنخ” نیز نامیده می شوند که از یک فرم به عنوان دعوت به عمل استفاده می کنند. این فرم تقریباً همیشه داده های سرنخ مانند نام و آدرس ایمیل بازدیدکنندگان را جمع آوری می کند.  بازاریاب‌های B2B و شرکت‌هایی که اقلام با قیمت بالا را می‌فروشند از این نوع landing page برای تهیه فهرستی از مشتریان احتمالی استفاده می‌کنند. آنها گاهی اوقات در ازای اطلاعات تماس، چیزی رایگان، مانند کتاب الکترونیکی یا وبینار، ارائه می دهند. مارک های تجارت الکترونیک همچنین می توانند از این صفحات برای فهرست سازی یا ارائه ارسال رایگان یا معاملات ویژه نیز استفاده کنند.

 صفحات فرود کلیک: اغلب توسط بازاریابان تجارت الکترونیک و SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) استفاده می شود.صفحات کلیک مستقیم برای فروش یا اشتراک پیش می روند. معمولاً، آنها یک دکمه ساده به عنوان تماس برای اقدام دارند که بازدیدکننده را به جریان پرداخت می فرستد  یا یک تراکنش را تکمیل می کند.

هدایت ترافیک بازدید کنندگان به لندینگ پیج ها

برای اینکه صفحه فرود شما کار کند، باید آن قیف پر از بازدیدکننده را پر کنید. خوشبختانه، شما گزینه های زیادی دارید. بیایید برخی از منابع رایج تر ترافیک به صفحات فرود را بررسی کنیم. 

ترافیک جستجوی پولی

بیشتر موتورهای جستجو شامل تبلیغات پولی هستند. وقتی کسی چیزی را جستجو می‌کند ، این آگهی‌ها به وضوح در نتایج جستجو مشخص می‌شوند – اما نه خیلی واضح. برخلاف سایر نتایج موجود در صفحه، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک توسط بازاریابان تهیه و پرداخت می شود. کسی که کلیک می کند با نسخه جذاب شما (و گاهی اوقات، تصاویر بصری شما) آشنا می شود و احتمالاً شما آنها را بر اساس عبارت جستجو، داده های جمعیت شناختی یا علایق نشان داده شده توسط سابقه مرورگرشان هدف قرار داده اید.

 مهم این است که وقتی یک تبلیغ ایجاد می‌کنید، می‌توانید انتخاب کنید که لینک بازدیدکننده شما را کجا می‌برد. بله، می توانید انتخاب کنید که آنها را به صفحه اصلی خود ارسال کنید. اما، همانطور که در زیر بررسی خواهیم کرد، بسیار بهتر است که یک لندینگ پیج مستقل ایجاد کنید که با نسخه تبلیغاتی شما مطابقت داشته باشد و یک فراخوان برای اقدام واضح ارائه دهد.  

 ترافیک اجتماعی پولی

 اجرای تبلیغات در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر یا لینکدین روشی بی‌سابقه برای هدف قرار دادن افراد و جوامعی است که به‌ویژه به برند شما علاقه‌مند هستند، صرف نظر از اینکه هنوز در بازار هستند یا خیر. به جای اینکه برای افرادی که مثلا ((روش های طراحی سایت)) جست و کرده اند تبلیغ کنید برای کسانی تبلیغات انجام دهید که ((کسب درآد با طراحی سایت)) را به لیست علایق خود در نمایه فیس بوک خود اضافه کرده اند. زیبایی این کار این است که شما می توانید قبل از اینکه مشتریان شروع به جستجوی خدمات شما کنند – یا قبل از اینکه بخواهند با آنها ارتباط برقرار کنید! 

جدا از ارائه ویژگی های هدف گیری پیشرفته، هر کانال اجتماعی ویژگی های خاص خود را دارد. برای مثال اینستاگرام برای محصولات و برندهای سبک زندگی با جذابیت بصری قوی به خوبی کار می کند. از سوی دیگر، تبلیغ‌کنندگان B2B ترجیح می‌دهند از LinkedIn برای دسترسی به حرفه‌ای‌هایی که در صنایع خاص کار می‌کنند استفاده کنند.

کمپین های دریافت ایمیل به دلیل دسترسی بسیار زیاد (و هزینه کم) آن در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها، اغلب به عنوان مؤثرترین کانال بازاریابی مطرح می‌شود. یک مطالعه در سال 2018 توسط گروه Radicati نشان میداد که تا سال 2022، 4.2 میلیارد کاربر ایمیل وجود خواهد داشت. این بیش از نیمی از کره زمین است! ترکیبی قدرتمند از ایمیل ها و صفحات فرود می تواند هم برای تقویت روابط موجود با مشتریان و هم برای به دست آوردن روابط جدید استفاده شود.

پس از ایجاد لیستی از مخاطبین، ایمیل با دقت ساخته شده به شما امکان می دهد خوانندگان را با پیشنهاد خود جذب کنید، در حالی که صفحه فرود جزئیات را پر می کند و بازدیدکنندگان را به سمت تماس برای اقدام هدایت می کند.

ترافیک جستجوی طبیعی (organic search traffic)اصطلاح «ترافیک ارگانیک» به هر بازدیدکننده‌ای اشاره دارد که از یک منبع بدون پرداخت می‌آید – مانند نیمه پایین نتایج جستجوی  گوگل یا بینگ (SERP). با ایجاد محتوای مفید و متقاعد کننده در وب سایت یا صفحات فرود خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما بیشتر در جستجوهای مرتبط ظاهر می شود.

 هرچه رتبه محتوای شما بالاتر باشد، بهتر است.با این حال، نامیدن آن “بدون پرداخت” کمی گمراه کننده است. این بدان معنا نیست که زمان و پولی برای رتبه بندی سرمایه گذاری نشده است. (اگر فقط!) یک حوزه کامل از متخصصان اختصاص داده شده است تا از طریق تعادل استراتژی دقیق، دانش فنی و ایجاد محتوای درخشان، تا حد امکان ترافیک ارگانیک را از Google جمع کنند. این به طور خلاصه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است.

سوال: آیا کانال های دیگری وجود دارد که صفحات فرود در آن کار می کنند؟

پوشش هر مورد استفاده ای که دیده ایم غیرممکن است. به عنوان مثال، می‌توانید تبلیغات بومی را در طول پادکست اجرا کنید، یا آزمون‌های تعاملی ایجاد کنید، یا تبلیغات چاپی سنتی را با کدهای QR اجرا کنید. مهم نیست که چگونه بالای قیف خود را پر می کنید، یک صفحه فرود به شما کمک می کند تا بهترین استفاده را از آن ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *