عوامل رتبه بندی در گوگل

جستجو

1. Core Web Vitals: گوگل Core Web Vitals را به عنوان یک فاکتور رتبه بندی معرفی کرده است.Core Web Vitals عملکرد وب سایت را بر اساس سه جنبه اندازه گیری می کند:سرعت بارگذاری، تعامل و ثبات بصری. بهینه سازی این جنبه های وب سایت برای اطمینان از تجربه کاربری خوب و رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو بسیار مهم است.

2. بهینه سازی جستجوی صوتی:با ظهور دستیارهای مجازی مانند Amazon Alexa، Google Assistant و Apple Siri، بهینه سازی جستجوی صوتی اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.وب سایت خود را برای پرس و جوهای محاوره ای و کلمات کلیدی طولانی که مردم هنگام صحبت کردن به جای تایپ کردن استفاده می کنند، بهینه کنید.

3. قطعه های ویژه:Google قطعه‌های برجسته را نشان می‌دهد، که پاسخ‌هایی به عبارت‌های جستجو نمایش داده شده در بالای نتایج جستجو هستند.برای نمایش در قطعه های برجسته، محتوای خود را با ارائه پاسخ های واضح و مختصر به سؤالات رایج بهینه کنید.

4. Mobile-first Indexing:اکنون گوگل در درجه اول از نسخه موبایل یک وب سایت برای فهرست بندی و رتبه بندی استفاده می کند.
اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما سازگار با موبایل است و طراحی ریسپانسیو دارد تا از تأثیر منفی بر رتبه بندی موتورهای جستجوی شما جلوگیری کند.


5.E-A-T:
تخصص، اقتدار و قابل اعتماد بودن (E-A-T) عوامل مهمی برای رتبه بندی در گوگل هستند.وب‌سایت‌هایی که E-A-T را نشان می‌دهند به احتمال زیاد رتبه خوبی دارند. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما دارای محتوای با کیفیت بالا، لینک های معتبر و اطلاعات قابل اعتماد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *